Zgjedhjet e 25 prillit, Rama merr urimet e para nga Erdogani

zgjedhjet-e-25-prillit,-rama-merr-urimet-e-para-nga-erdogani

Presidenti turk Erdogan dhe kryeministri grek Mitsotaqis kanë uruar kryeministrin Rama për fitoren e zgjedhjeve.

Biseda telefonike e Ramës me presidentin turk dhe homologun grek u zhvillua pak minuta më parë.

Urime për fitoren, Rama mori edhe nga ministri i Jashtëm italian Di Maio dhe lideri i partisë “Lega” Salvini.

The post Zgjedhjet e 25 prillit, Rama merr urimet e para nga Erdogani appeared first on Mesazhi.com.