Vulin: Kroacia e frikësuar nga forcimi i Serbisë, do ta sulmojnë Vuçiqin

vulin:-kroacia-e-frikesuar-nga-forcimi-i-serbise,-do-ta-sulmojne-vuciqin

Kështu ka deklaruar ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandar Vulin, raporton Tanjug.

“Do ta sulmojnë në rrugën evropiane për të krijuar probleme në Evropë dhe do të përpiqen t’i shkelin autoritetin”, tha Vulin.