Vjosa Osmani zgjidhet Presidente e Kosovës

vjosa-osmani-zgjidhet-presidente-e-kosoves

Vjosa Osmani ka arritur zgjedhjet Presidente e Kosovës në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës.

Të pranishëm në këtë seancë ishin 82 deputetë, në mesin e tyre edhe nga partitë opozitare ata të LDK-së, deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj si dhe dy deputetë të PDK-së Enver Hoxhaj dhe Bedri Hamza.

Kësisoj është arritur që Vjosa Osmani të ketë kuorumin e mjaftueshëm për t’u votuar për presidente.

Me … vota pro, …. vota kundër dhe … abstenime Osmani nga sot është zyrtarisht Presidente e vendit.

The post Vjosa Osmani zgjidhet Presidente e Kosovës appeared first on Mesazhi.com.