Vjosa Osmani ka dhënë dorëheqje nga drejtimi i “Guxo” dhe ka dorëzuar mandatin e deputetes

vjosa-osmani-ka-dhene-doreheqje-nga-drejtimi-i-“guxo”-dhe-ka-dorezuar-mandatin-e-deputetes

Murati këtë e bëri të ditur përmes një postimi në Facebook.

Postimi i plotë:

Presidentja e vendit, znj. Vjosa Osmani Sadriu, mbreme, para dhenies se betimit si Presidente, ka dhene doreheqje nga te gjitha funksionet politike e partiake nga Iniciativa “Lista Vjosa”. Njekohesisht, ajo ka dorezuar edhe mandatin e deputetes se Kuvendit te Republikes se Kosoves, para dhenies se betimit si Presidente e vendit, pas perfundimit te votimit. /Lajmi.net/