Vetëvendosje s’ia lë asnjë bastion LDK-së, del fituese edhe në Istog

vetevendosje-s’ia-le-asnje-bastion-ldk-se,-del-fituese-edhe-ne-istog

Ndërsa në Komunën e Istogut tashmë ka përfunduar numërimi i të gjitha votave.

Në bazë të këtyre rezultateve, Lëvizja Vetëvendosje ka arritur të mbledhë 43.81 përqind të votave, shkruan lajmi.net.

Vetëvendosje ka lënë mbrapa LDK-në, apo njohur ndryshe si një nga bastionet e LDK-së, e që udhëhiqet nga Haki Rugova.

Istogu kësaj here ia besoi votën Albin Kurtit dhe ndryshimit që mund të sjellë ai për këta banorë./Lajmi.net/