Verifikimi i fletëvotimeve nga diaspora, KQZ deri tani ka refuzuar 380

verifikimi-i-fletevotimeve-nga-diaspora,-kqz-deri-tani-ka-refuzuar-380

Organizata GERMIN, përmes vëzhguesve të akredituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), është duke vëzhguar procesin e verifikimit të pakove me fletëvotime nga jashtë në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve.

Në njoftimin e bërë nga kjo organizatë thuhet se deri më datën 16 shkurt, KQZ ka verifikuar 1 mijë e 490 fletëvotime, ku 1,110 i ka aprovuar kurse 380 i ka refuzuar, transmeton Telegrafi.

Theksojmë se deri më datën 12 shkurt, KQZ ka pranuar 43,447 pako me fletëvotime nga diaspora.

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare janë mbajtur ditën e diel, ndërkohë KQZ ka bërë numërimin e votave të rregullt, kurse brenda pak ditësh fillon numërimi i votave nga diaspora dhe atyre me kusht.

The post Verifikimi i fletëvotimeve nga diaspora, KQZ deri tani ka refuzuar 380 appeared first on Mesazhi.com.