Vdes vëllai i ministrit Liburn Aliu: Pusho i qetë Xeni

vdes-vellai-i-ministrit-liburn-aliu:-pusho-i-qete-xeni

Ministri Liburn Aliu e përshkroi vëllain e tij si matematikan i zoti dhe inxhinier të palodhshëm, të qetë ë të dashur.

Ministri njoftoi gjithashtu se varrimi i të ndjerit bëhet sot, por për shkak të pandemisë varrimi do të bëhet vetëm nga rrethi i ngushtë i familjes.

Postimi i plotë:

Sot, u nda nga ne vëllai im i dashur Shkelzen Aliu.

Matematicien i zoti dhe inxhinier i palodhshëm. I qetë, i dashur dhe i respektuar nga të gjithë.

Na e përloti syrin por na la dhe kujtime te mira.

Ndonëse varrimi bëhet sot, për arsye te pamdemisë njoftojmë se do të bëhet vetëm nga rrethi i ngushtë i familjes.

Pusho i qetë Xeni!./Lajmi.net/