Vazhdon “lufta” Nisma- PDK: Sherifi thotë se Enver Hoxhaj ka qenë kundërshtar i UÇK-së

vazhdon-“lufta”-nisma-pdk:-sherifi-thote-se-enver-hoxhaj-ka-qene-kundershtar-i-uck-se

“Ju premtoj publikisht që do të angazhohemi të bëjmë ligjin për ata që e mohojnë gjenocidin”, tha ai.Sherifi ka komentuar librin e kandidatit për kryeministër nga PDK’ja, Enver Hoxhaj në të cilin shkruan se Serbia ka bërë ‘përpjekje për gjenocid’ në Kosovë.

Më tutje, ai ka thënë se kandidati i PDK-së për kryeministër duhet të kërkoj falje për këtë.

“Kjo deklaratë e Hoxhajt është skandal dhe shoqëria civile do të duhej të alarmoheshin nga ky debat ku Hoxhaj mohon gjenocidin”, ka thënë Sherifi në “Debat Plus”.Ai ka thënë se Enver Hoxhaj ka qenë kundërshtar i UÇK-së.