“U mundua edhe për së vdekuri ta njollos”, reagimi i vëllaut të Donjetës pas arrestimit të kryeplakut

“u-mundua-edhe-per-se-vdekuri-ta-njollos”,-reagimi-i-vellaut-te-donjetes-pas-arrestimit-te-kryeplakut

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Shkëlqimi ka thënë se Haki Pajazitaj është munduar edhe për së vdekuri të njollos dhe poshtëroj moralin e Donjetës.

“Dhimbja me e madhe per ne ishte se si paskimi qene aq familje e verber e nuk e paskimi kuptuar tradhetinë e juaj, gjithashtu ishit ju Haki Pajazitaj se perderisa ishim ne me banim ne Peje ti ishe aj qe dergojshe imamin e fshatit Besim Halilaj dhe Ali Kamaj, qe ne te pajtoheshimi me familjen e vrasesit, por ne u rikthyem ne shtepinë tone ne fsh.Strellc ne momentin kur kuptuam, kush ishte aj qe i bente keto lloj poshtersirash”, ka shkruar ai./Express

Postimi i plotë i tij:

A thu pse keto shkrime keshtu?

Vet mi shkru e me ja lon vetit ne kerr me thon mi kan qu

 

Arestohet Haki Pajazitaj #KryeplakuIFshatit  seanc e pritur nga un tani e 5vite

Ma ne fund mur fund poshtersia dhe dyftyrsia e njeriut i cili u deklarua si migja i Donjetes, po pikrisht ishte ky Haki Pajazitaj, i cili u mundua edhe per se vdekuri te njollos dhe poshtersoj moralin e Donjetes, dhe pyetja sot e ber nga Nena Ime ne gjykat ishte se ku u bazove ose a i ki pa naj her Donjeten  e hysni pajazitaj tu kalu se bashku, dhe pergjigjja ishte se lype N’gjeti se e gjan

Dhimbja me e madhe per ne ishte se si paskimi qen aq familje e verber e nuk e paskimi kuptuar tradhetin e juaj,gjithashtu ishit ju haki pajazitaj se perderisa ishim ne me banim ne peje ti ishe aj qe dergojshe imamin e fshatit Besim Halilaj dhe Ali Kamaj, qe ne te pajtoheshimi me familjen e vrasesit, por ne u rikthyem ne shtepin ton ne fsh.strellc ne momentin kur kuptuam, kush ishte aj qe i bente keto lloj poshtersirash

Pyetja e vetme qe nuk po mund ti gjejm pergjigjje eshte se perse veprove keshtu ku ne ishim ata e ta leshuam ket pun krejt ne dor nga momenti qe u zhduk Donjeta, apo thjesht deshiroje ti beje shok vetit ”#SiThotNjeFjalEUrtPopullore”, thjesht menduat se edhe Donjeta, do te kthehet ne shtepin e Babait pas gjthe atyreve gjerave qe kishte perjetuar, sikur se ka raste ne mahhallen e #Pajazitajve

Turpi te mbuloft