Tre persona arrestohen për 24 orë në Prishtinë për armëmbajtje pa leje

tre-persona-arrestohen-per-24-ore-ne-prishtine-per-armembajtje-pa-leje

Gjatë ditës së djeshme në rrugën “Dalip Alshiqi”,  një femër është arrestuar pasi që gjatë kontrollit të shtëpisë së saj, i është konfiskuar një revole me një karikator.

“Është arrestuar e dyshuara femër  kosovare, pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë e saj, është gjetur dhe konfiskuar arma – revole me një karikator. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit e dyshuara lirohet në procedurë të rregullt”, ka njoftuar Polica e Kosovës.

Ndërsa, në rrugën “Selman Kadriu” dhe “Xheladin Hana” janë arrestuar dy persona pasi që gjatë kontrollit të tyre u janë gjetur armë dhe fishekë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar, pasi që gjatë kontrollit tek i njëjti është gjetur dhe konfiskuar arma-revole me një karikator me 13 fishekë.  Me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt.”

“Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar, pasi që gjatë kontrollit tek i njëjti është gjetur dhe konfiskuar arma-revole me një karikator me 3 fishekë.  Me vendim të prokurorit, i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë.

Të dyshuarit, pas intervistimit, me vendim të prokurorit, janë liruar në procedurë të rregullt.