Tragjedia në Drenas, viktima ishte 15-vjeç

tragjedia-ne-drenas,-viktima-ishte-15-vjec

Viktima është një i mitur i moshës 15-vjeçare, ndërsa i plagosuri është babai i tij, mëson lajmi.net.

Rasti kishte ndodhur në një pyll në fshatin Gradicë.

Motivet tragjedisë mbesin ende të paqarta, derisa policia ka konfirmuar se bëhet fjalë për rast ku është përdorur arma e zjarrit.

“Rreth orës 20:30 policia ka pranuar informatën për një vrasje në fshatin Gradicë të Drenasit. Menjëherë pas marrjes së informatës të gjitha njësitet e nevojshme policore kanë dalë në vendin e ngjarjes. Bazuar në të dhënat e deritanishme si dhe veprimeve të para hetimore policia ka ngritur versionin e hetimit se kemi të bëjmë me rast të vrasjes dhe plagosjes me armë zjarri, të ndodhur në një pyll në fshatin e sipërshënuar”, ka thënë zëdhënësja e policisë në rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

I plagosuri është dërguar për tretman mjekësor.

“Në këtë rast plagë nga arma e zjarrit kanë marrë dy persona (meshkuj). Njëri nga personat e plagosur nuk ka përballuar plagët dhe ka ndërruar jetë, vdekjen e ka konstatuar ekipi mjekësor në QKMF Drenas, ndërsa i plagosuri i dytë, është dërguar për trajtim mjekësor. Aktualisht hetuesit policor në koordinim me prokurorinë po vazhdojnë punën hetimore për zbardhjen e plotë të motiveve dhe rrethanave të kësaj ngjarje”, ka thënë Ahmeti. /Lajmi.net/