Tragjedi hekurudhore në Egjipt, 11 të vdekur dhe 100 të plagosur

tragjedi-hekurudhore-ne-egjipt,-11-te-vdekur-dhe-100-te-plagosur

Të paktën 11 persona humbën jetën dhe më shumë se 100 janë plagosur pasi një tren doli nga shinat në provincën veriore të Kajros.

Më shumë se 50 ambulanca nxituan në vendin e ngjarjes dhe transportuan të plagosurit në tre spitale në provincë.
Kjo është tragjedia e dytë brenda pak javëve, pasi në muajin mars të paktën 20 qytetarë vdiqën dhe 200 u plagosën kur dy trena u përplasën pranë Tahta, rreth 440 km në jug të Kajros. /abcnews

The post Tragjedi hekurudhore në Egjipt, 11 të vdekur dhe 100 të plagosur appeared first on Mesazhi.com.