Tortë kreshmore me miell misri: Ëmbëlsirë e shijshme me fara dhe panxhar

torte-kreshmore-me-miell-misri:-embelsire-e-shijshme-me-fara-dhe-panxhar

Kafshata të ngrohta për kafjall të shijshëm apo darkë

Përbërësit:

– 3 filxhanë miell gruri;
– 3 filxhanë miell misri;
– 3 filxhanë ujë i gazuar;
– pluhur për ëmbëlsira;
– një filxhan vaj ulliri;
– 30 g susam;
– 30 g fara luledielli;
– 30 g fara liri;
– 100 g panxhar;
– 1 lugë e vogël kripë.

Përgatitja:

Përzieni ujin e gazuar dhe vajin, shtoni pluhurin për ëmbëlsira, miellin e grurit dhe miellin e misrit dhe përzieni derisa të bëhen tretje e lëmuar.

Grini panxharin e freskët dhe përzieni, pastaj shtoni farat e susamit, të lulediellit dhe lirit dhe kripën.

Përzieni edhe pak, pastaj tretjen qiteni në kallëpe të vajosura për mafinë.

Piqni në furrën të nxehur rreth 20 minuta.

The post Tortë kreshmore me miell misri: Ëmbëlsirë e shijshme me fara dhe panxhar appeared first on Mesazhi.com.