Theret për vdekje një 60 vjeçar në Vitomiricë të Pejës

theret-per-vdekje-nje-60-vjecar-ne-vitomirice-te-pejes

Një vrasje ka ndodhur sot në Pejë rreth orës 13:15, ku një 60 vjeçar ka mbetur pa shenja jete si pasojë e therjes me thikë nga dy persona.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

“Rreth orës 13:15, në rrugën ‘Hysen Hykaj’ në Vitomiricë, pas një mosmarrëveshje është therur me thikë një burrë dhe është dërgu në emergjencë. Nga mjeku kujdestar është konfirmuar vdekja e tij”, tha Gashi për Telegrafin.

Ai bëri të ditur se viktima është i moshës rreth 60-vjeçare.

Sipas tij, dy të dyshuar për rastin janë arrestuar dhe po intervistohen.

The post Theret për vdekje një 60 vjeçar në Vitomiricë të Pejës appeared first on Mesazhi.com.