Të paktën pesë të plagosur nga të shtënat me armë në Suedi

te-pakten-pese-te-plagosur-nga-te-shtenat-me-arme-ne-suedi

Tre nga të plagosurit u dërguan në spital dhe dy të tjerë janë ende në vendin e të shtënave, tha policia suedeze.

Motivi i incidentit në Helsingborg, qyteti i dytë më i madh në Suedinë jugore pas Malme, është ende i panjohur, raporton DPA.

Shteti skandinav është duke luftuar bandat kriminale që janë në luftë me njëra-tjetrën, veçanërisht në qytetet e mëdha, por është ende e panjohur nëse kjo e shtënë ka lidhje me bandat.

Spitali ku ruhen të plagosurit nga forcat e sigurisë, tha policia.