Specialja ia refuzon kërkesën për lirim nga paraburgimi Nasim Haradinajt

specialja-ia-refuzon-kerkesen-per-lirim-nga-paraburgimi-nasim-haradinajt

Vendimi për refuzimin e kërkesës për lirim nga paraburgimi të Haradinajt është e nënshkruar nga gjykatësi i procedurës paraprake, Michele Picard, shkruan lajmi.net.

Specialja ka përmendur daljet e Haradinajt në konferenca dhe komentet e tij lidhur me Gjykatën Speciale për arsye të mos-lirimit të tij.

Vlen të theksohet se Haradinaj e Gucati po mbahen në paraburgim pas arrestimit të tyre në Prishtinë lidhur me publikimin e disa dokumenteve konfidenciale të Speciales. /Lajmi.net/