Sot mot me shi e rrufe, megjithatë temperaturat mbesin të larta

sot-mot-me-shi-e-rrufe,-megjithate-temperaturat-mbesin-te-larta

IHMK njofton se sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat gjatë ditës vende-vende parashihen të shoqërohen me riga shiu dhe shkarkime rrufesh, shkruan lajmi.net.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-9 m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. /Lajmi.net/