Sondazhi i PIPOS: LVV 44.2 përqind, PDK 20.40 përqind, LDK 17.35 përqind

sondazhi-i-pipos:-lvv-442-perqind,-pdk-2040-perqind,-ldk-17.35-perqind

Këto të dhëna nga hulumtimi ku kanë marrë pjesë një mijë e 50 respondentë janë prezantuar ekskluzivisht në Rubikon të Klan Kosovës.

Sipas të gjeturave Lëvizja Vetëvendosje aktualisht prinë me 44.2 përqind, e dyta është PDK me 20.40 përqind dhe LDK e treta me 17.35 përqind.

Këto të dhëna kanë dalë pasë pyetjes: “Ju lutem na thoni se për cilën parti do të votoni në zgjedhjet parlamentare?”