S’ka zgjedhje të presidentit, mbyllet seanca e Kuvendit të Kosovës

s’ka-zgjedhje-te-presidentit,-mbyllet-seanca-e-kuvendit-te-kosoves

Është marrë vendim që seanca për zgjedhjen e presidentit të vendit të shtyhet për nesër.

Seanca e sotme është ndërprerë dhe kjo është bërë e ditur nga Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca.

“Në mungesë të kuorumit të mjaftueshëm për vendimmarrje gjatë votimit të përsëritur të raundit të parë për zgjedhjen e presidentit, seanca do të vazhdojë punimet nesër në ora 17:00”.

The post S’ka zgjedhje të presidentit, mbyllet seanca e Kuvendit të Kosovës appeared first on Mesazhi.com.