Shqipëria publikon bilancin 24-orësh të koronavirusit,

shqiperia-publikon-bilancin-24-oresh-te-koronavirusit,

Gjashtë qytetarë e kanë humbur betejën me COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 2 mijë e 353 që prej fillimit të pandemisë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 430 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 102 mijë e 601 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 165 pacientë, 11 në terapi intensive, nga të cilët dy pacientë janë të intubuar./TCH