Shpend Ahmeti: Në masa të pandemisë, me rreth 100 mysafirë “Darka e Lamës” kjo e pame mbrëmë

shpend-ahmeti:-ne-masa-te-pandemise,-me-rreth-100-mysafire-“darka-e-lames”-kjo-e-pame-mbreme

Ahmeti tha se kjo darkë u mbajt me karriga të sanës e sofra në Emerald, me rreth 100 mysafirë, në kohën e ngritjes së çmimeve.

Tutje ai theksoi se në kohën e ngritjes së çmimeve, pak solidarizim me qytetarët me bukë e kripë, transmeton lajmi.net.

Postimi i plotë:

Me karriga të sanës (kashtes) e sofra, në Emerald,
në masa të pandemisë, me rreth 100 mysafirë,
në kohen e ngritjes së çmimeve, pak soladirizim me qytetarët me bukë e kripë e…
P.S.
Lama – vend i rrafshët në fshatrat malor – Emeraldi
Darka e Lamës – falenderim për të mirat bujqësore gjatë vitit dhe solidarizim dhe reciprocitet i fshatarëve për njani tjetrin, sikurse ishte edhe pamja mbrëmë./Lajmi.net/