SHBA raporton mbi 102 mijë raste të reja me COVID-19

shba-raporton-mbi-102-mije-raste-te-reja-me-covid-19

Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 26 milionë e 916 mijë e 192 raste dhe 462 mijë e 173 viktima, shkruan CNN.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SHBA, si dhe raste të riatdhesuara.