Shala godet Kurtin: Kur erdhi Pakoja e Ahtisaarit, njerëzit u vranë në rrugë

shala-godet-kurtin:-kur-erdhi-pakoja-e-ahtisaarit,-njerezit-u-vrane-ne-rruge

Kurti dhe subjekti politik i tij, Lëvizja Vetëvendosje, kundërshtuan Pakon e Ahtisarit, pako e cila me pikat e saj solli pavarësinë e Kosovës më 17 shkurt 2008.

“Kur erdhi pakoja e Ahtisaarit, njerëzit u vranë në rrugë”, është shprehur Shala.

Tutje, ai foli edhe programin e VV-së dhe profilin ideologjik të kreun e këtij subjekti politik.

“Kurrë hiç, Vetëvendosja nuk ka pasur program”, është Shala.

“Profil ideologjik i Kurtit është i qartë, por VV’ja nuk ka pasur program kurrë”, shtoi Shala.