Sekretari i NATO-s pas takimit me Kurtin: Dialogu mënyra e vetme për një zgjidhje të qëndrueshme politike

sekretari-i-nato-s-pas-takimit-me-kurtin:-dialogu-menyra-e-vetme-per-nje-zgjidhje-te-qendrueshme-politike

Stoltenberg ka shkruar në Twitter se me Kurtin ka biseduar për zhvillimet në Kosovë dhe rëndësinë e KFOR-it për stabilitet në Ballkanin Perëndimor.

“Mirëprita Albin Kurtin, për të diskutuar zhvillimet në Kosovë dhe rëndësinë e KFOR-it për stabilitet në Ballkanin Perëndimor. NATO mbështet përpjekjet për të riaktivizuar bisedimet midis Prishtinës dhe Beogradit. Dialogu është mënyra e vetme për të arritur një zgjidhje të qëndrueshme politike”, ka shkruar Stoltenberg.