Samsung Galaxy S11 mund të vijë me kamerë prej 108 MP

Me lansimin e Galaxy S10, Note 10 dhe Galaxy Fold, Samsung tani po përqendrohet në pajisjen e tyre të vitit 2020 – Galaxy S11.

Grupi i parë i thashethemeve që rrethojnë pajisjen tregojnë se telefoni mund të lansohet me një sensor kamerash prej 108MP.

Deri më tani kemi parë Realme XT dhe Redmi Note 8 Pro me një sensorë kamerash 64MP; dhe Xiaomi pritet të shfaq një telefon me një aparat fotografik 108MP më vonë këtë javë.

Sensori është rezultat i një bashkëpunimi midis Samsung dhe Xiaomi.

Për krahasim, shumica e telefonave inteligjentë Android dhe madje edhe seritë iPhone 11 kanë një aparat fotografik parësor 12MP.

Deri më tani, kemi parë vetëm telefonat inteligjentë të intervalit dhe buxhetit Android duke miratuar sensorë kamerash me rezolucion më të lartë se 12MP.

Burimi i spekulimit është një informues i besueshëm i telefonave të ardhshëm Samsung, megjithatë, është e qartë se gjërat ende nuk janë përfunduar nga Samsung dhe ato akoma mund të ndryshojnë. /Telegrafi/