Sallahu në formë kërcënuese: Të tjerë ushtrues të funksioneve kushtetuese dhe ligjore shkojnë pas zgjedhjeve

sallahu-ne-forme-kercenuese:-te-tjere-ushtrues-te-funksioneve-kushtetuese-dhe-ligjore-shkojne-pas-zgjedhjeve

Këtë herë Sallahu u morë pak me ish-Prokurorin, Sylë Hoxhaj dhe ish-drejtorin e Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj.

Sallaha tha se Hoxhaj dhe Qalaj u kthy para zgjedhjeve në LDK dhe në PDK, transmeton lajmi.net.

Tutje ai shtoi se të tjerët ushtrues të funksioneve kushtetuese dhe ligjore shkojnë pas zgjedhjeve.

Duhet përkujtuar që kjo s’është hera e parë që Sallahu në formë kërcënuese paralajmëron ndryshime të emrave që gjenden në krye të organeve ligjore në vend.

Postimi i plotë:

Sylë Hoxhaj dhe Rashit Qalaj u kthyen para zgjedhjeve në ldk, repsktivisht në pdk.

Të tjerë ushtrues të funksioneve kushtetuese dhe ligjore shkojnë pas zgjedhjeve.

Pra, shkojnë aty nga kanë dalë!./Lajmi.net/