Rusia: Nuk është raportuar asnjë viktimë nga vaksinat tona

rusia:-nuk-eshte-raportuar-asnje-viktime-nga-vaksinat-tona

Autoritet shëndetësor rus njoftoi se nuk është raportuar asnjë vdekje pas vaksinimit me vaksina ruse dhe ato nuk japin më shumë se 0.1% efekte anësore.

“Ne jemi duke monitoruar vazhdimisht sigurinë e vaksinave Covid-19. Që nga fillimi, nuk kemi regjistruar një rast të vetëm të vdekjes që rezulton nga përdorimi i vaksinave ruse të koronavirusit, ndërsa frekuenca e efekteve anësore nuk kalon 0.1%,” tha kreu i Roszdravnadzor Alla Samoilova.

Samoilova vuri në dukje se ekspertët po hetojnë në detaje çdo rast të reaksioneve anësore që ndodhin pas vaksinimit.

The post Rusia: Nuk është raportuar asnjë viktimë nga vaksinat tona appeared first on Mesazhi.com.