Rritjen më të madhe me vota në këto zgjedhje e pati Glauk Konjufca

rritjen-me-te-madhe-me-vota-ne-keto-zgjedhje-e-pati-glauk-konjufca

Kështu ka konstatuar përmes një statusi në facebook, hulumtuesi i KDI-së, Eugen Cakolli duke u bazuar në të dhënat zyrtare nga KQZ.

Sipas tij , kandidatët me rënien më të madhe në vota krahasuar me zgjedhjet e fundit janë Ramush Haradinaj – me 34,757 vota më pak – dhe Anton Quni – me 16,891 vota më pak.

Ndonëse Vjosa Osmani është kandidatja më e votuar e këtyre zgjedhjeve, kandidati që ka shënuar rritjen më të madhe të…

Posted by Eugen Cakolli on Thursday, March 4, 2021