Qeveria merr vendim: Ndalohet hyrja e personave që vijnë nga India, Brazili dhe Afrika e Jugut

qeveria-merr-vendim:-ndalohet-hyrja-e-personave-qe-vijne-nga-india,-brazili-dhe-afrika-e-jugut

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për ndalimin e hyrjes në Kosovë për personat që vijnë nga India, Brazili dhe Afrika e Jugut për shkak të variantit të ri të virusit në ato shtete.

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia tha se ky vendim duhet të merret për shkak të rrezikut të variantit të ri indian.

Gjithashtu, Vitia tha se shtetasit e Kosovës që vijnë nga këto shtete duhet të karantinohen dhe të testohen dy herë në javë.

Ky vendim nuk vlen për shtetasit kosovarë të cilët kalojnë transit në këto shtete.

The post Qeveria merr vendim: Ndalohet hyrja e personave që vijnë nga India, Brazili dhe Afrika e Jugut appeared first on Mesazhi.com.