“Qe qitu n’maxhe” – Aida Dërguti ironizon me Shefqet Krasniqin, poston foto në uniformë të UÇK-së

“qe-qitu-n’maxhe”-–-aida-derguti-ironizon-me-shefqet-krasniqin,-poston-foto-ne-uniforme-te-uck-se

Dërguti në një postim në Facebook ka ironizuar me këtë deklaratë të Krasniqit duke postuar një fotografi me uniformë të UÇK-së gjatë luftës së fundit në Kosovë, shkruan lajmi.net.

“Qe qitu n’maxhe pak”, ka shkruar ajo.

Kjo deklaratë e Krasniqit ka shkaktuar reagime të mëdha në opinion, pasi që e njëjta është konsideruar si seksiste dhe diskriminuese. /Lajmi.net/