Presidenti turk dhe mbreti saudit diskutojnë lidhjet dypalëshe

presidenti-turk-dhe-mbreti-saudit-diskutojne-lidhjet-dypaleshe

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan dhe Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz Al Saud, kanë realizuar një bisedë telefonike, transmeton Anadolu Agency (AA).

Drejtoria e Komunikimeve e Turqisë njoftoi se presidenti Erdoğan dhe mbreti Salman kanë diskutuar lidhjet dypalëshe midis Turqisë dhe Arabisë Saudite.

The post Presidenti turk dhe mbreti saudit diskutojnë lidhjet dypalëshe appeared first on Mesazhi.com.