Policia vazhdon patrullimet, apelon për respektim të masave antiCovid

policia-vazhdon-patrullimet,-apelon-per-respektim-te-masave-anticovid

Policia e Kosovës vazhdon të apelojë tek qytetarët për respektim të masave AntiCovid.

Patrullat policore angazhohen gjithandej vendit në çdo kohë, duke kryer detyrat policore dhe duke u angazhuar për të zbatuar ligjet e vendit.

“Zbatimi i Ligjit AntiCovid-19 nga policia është një detyrë sa ligjore aq edhe humane, andaj apelojmë tek qytetarët të respektohen dispozitat ligjore dhe vendimet e institucioneve të vendit në të mirë të shëndetit publik!”, thuhet në njoftimin e Policsë së Kosovës.

The post Policia vazhdon patrullimet, apelon për respektim të masave antiCovid appeared first on Mesazhi.com.