Policia vazhdon me patrullime të rrepta, apelon për respektim të masave antiCovid

policia-vazhdon-me-patrullime-te-rrepta,-apelon-per-respektim-te-masave-anticovid

Policia e Kosovës, anë e kënd vendit ka vazhduar zbatimin e Planit Operativ në zbatim të masave për të parandaluar përhapjen e pandemisë.

Në njoftimin për media thuhet se veprimet policore po mbështeten në Ligji AntiCovid, po ashtu edhe gjobat e shqiptuar për shkelësit po mbështetën në këtë ligji.

“Policia, vazhdon të bëjë thirrje, për respektim të vendimeve dhe masave të ndërmarrë, në mënyrë që të gjithë së bashku të ruajmë shëndetin dhe jetën e qytetarëve”, thuhet në njoftim.

The post Policia vazhdon me patrullime të rrepta, apelon për respektim të masave antiCovid appeared first on Mesazhi.com.