Policia e Nju Jorkut zbulon laboratorin e drogës pranë një shkolle

policia-e-nju-jorkut-zbulon-laboratorin-e-droges-prane-nje-shkolle

Më 3 shkurt, agjentët e DEA dhe policia bastisën laboratorin e improvizuar në apartament që ndodhej përballë një shkollë fillore në Bronx dhe sekuestruan metamfetaminë,  heroinë dhe 2,000 pilula ekstazi.

“Kjo nuk është shfaqja ‘Breaking Bad’, por është një shenjë e keqe që metamfetamina po përpiqet të bëjë një shtëpi në Neë York City,” tha Ray Donovan, agjent special i DEA.