Pesëshja më e votuar e PDK-së

peseshja-me-e-votuar-e-pdk-se

Në pesëshen me të votuar të PDK-së janë Enver Hoxhaj me 100 mijë e 518, i dyti është Uran Ismaili me 26 mijë e 748, Bedri Hamza me 24 mijë 033, Mergim Lushtaku 16 mije 317 dhe  Memli Krasniqi me 15 mijë e 931 vota.

PDK-ja është renditur partia e dytë në këto zgjedhje me 148 mijë e 296 vota, apo 16.9%. /Lajmi.net/ 

LEXO EDHE:

Këta janë 19 deputetët e PDK-së