Përleshet shqiptari me nigerianin, treni bllokohet për 1 orë

perleshet-shqiptari-me-nigerianin,-treni-bllokohet-per-1-ore

Ngjarja ka ndodhur në Itali, brenda ambienteve të trenit, ndërsa për fat të mirë nuk u raportua për persona të lënduar.

Mediat italiane raportojnë se në këtë incident u përfshi një 20-vjeçar shqiptar dhe një 32-vjeçar me origjinë nga Nigeria.

Ata filluan të debatonin për arsye banale, ndërsa sherri bëri që treni të qëndronte i bllokuar për gati një orë.

Është dashur ndërhyrja e disa pasagjerëve të tjerë për të qetësuar situatën.

Ndërsa treni është ndaluar në stacionin e Rufinas, për të njoftuar policinë. Policia mori në pyetje dy protagonistët, për të bërë të mundur zbardhjen e ngjarjes.