Përfundon numërimi në Junik, AAK prinë bindshëm

perfundon-numerimi-ne-junik,-aak-prine-bindshem

Nga rezultatet e deritanishme në këtë komunë del që përqindjen më të madhe në këtë komunë e ka arritur Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.

AAK mori 47.47 përqind të votave, duke lënë prapa Lëvizjen Vetëvendosje me 26.98%, transmeton lajmi.net.

Parti e tretë në këtë komunë është renditur LDK me 14.59% dhe PDK me 7.87%./Lajmi.net/