Përfundon numërimi i votave në Viti, LVV fiton bindshëm

perfundon-numerimi-i-votave-ne-viti,-lvv-fiton-bindshem

Edhe në këtë qytet të Kosovës Lëvizja Vetëvendosje ka shënuar fitore të thellë kundër partive të tjera me 57,27 për qind të totalit të votave, shkruan lajmi.net.

Partia e dytë është Lidhja Demokratike e Kosovës me 21,19 për qind dhe e dyta PDK-ja me 15,05 për qind. /Lajmi.net/ 

Ky është grafiku: