Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

parashikimi-i-motit-per-pese-ditet-e-ardhshme

Të mërkurën parashihen vranësira të pjesshme dhe ngritje graduale të vlerave maksimale. Dita e enjten dhe e premte parashihet kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3 deri 9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-7m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. /Lajmi.net/