Osmani si Kurti, i quan zgjedhjet referendum: Krejt dhe drejt për 127

osmani-si-kurti,-i-quan-zgjedhjet-referendum:-krejt-dhe-drejt-per-127

Me këtë rast, Lëvizja Vetëvendosje në fletëvotime do të jetë e përfaqësuar me numër 127.

Pas kësaj ka reaguar Vjosa Osmani,e cila me disa bashkëpunëtorë të tjerë do të jenë pjesë kandiduese e listës së Vetëvendosjes në këto zgjedhje.

Osmani i quajti këto zgjedhje referendum, ashtu siç para disa ditësh deklaroi edhe i pari i VV-së, Albin Kurti, i cili tha se nuk janë zgjedhje, por është referendum, transmeton lajmi.net.

Postimi i plotë:

#KrejtdheDrejt për 127.

#REFERENDUM