OKB: Mbi 90 mijë njerëz u shpërngulën nga Gaza

okb:-mbi-90-mije-njerez-u-shperngulen-nga-gaza

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka bërë me dije se më shumë se 90,000 njerëz në Gaza janë shpërngulur gjatë 11 ditëve të fundit për shkak të bombardimeve të vazhdueshme izraelite.

“Armiqësitë kanë rezultuar gjithashtu në shpërngulje shtesë të palestinezëve, duke e çuar numrin e personave të zhvendosur brenda vendit në rreth 91,000, përfshirë 66,000 që kërkojnë mbrojtje në 58 shkolla në të gjithë Gazën dhe mbi 25,000 duke qëndruar me familjet pritëse,” tha OKB./abcnews

The post OKB: Mbi 90 mijë njerëz u shpërngulën nga Gaza appeared first on Mesazhi.com.