Objekti i dyshimtë në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë, flasin dëshmitarët

objekti-i-dyshimte-ne-rrugen-prishtine-fushe-kosove,-flasin-deshmitaret

Sipas tyre, nuk dihej se ç’kishte brenda saj, ndërsa dyshimet për mjet shpërthyes erdhën kur personi në fjalë, as pas shtatë orësh nuk është kthyer për ta tërhequr çantën për të cilën tashmë policia është alarmuar dhe po punon në zbardhjen e këtij rasti, njofton Klan Kosova.

Për këtë rast kanë dhënë detaje edhe nga Policia e Kosovës.

“Sot rreth orës 22:00 kemi pranuar informatën për një mjet të dyshimtë shpërthyes në një objekt që ndodhet në zonën industriale në Prishtinë. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e nevojshme policore të cilat po merren me rastin”, kanë thënë nga Policia e Kosovës.