Një tjetër tërmet në Korçë

Korça vijon të jetë nën aktivitetin sizmik.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit prej ditës së djeshme deri në orët e para të mëngjesit të sotëm janë regjistruar 6 lëkundje tërmeti me magnitudë të ndryshme.

Më e forta është regjistruar pak para mesnatë, 3.4 ballë, ndërsa të tjerat kanë qenë me magnitudë më të vogël.

Tërmet në Shqipëri, epiqendrat ishin Durrësi dhe KorçaTërmet në Shqipëri, epiqendrat ishin Durrësi dhe Korça

Deri tani nuk raportohen dëme materiale. /Ora News/