Ngriten temperaturat, ky është moti për nesër e pasnesër në Kosovë

ngriten-temperaturat,-ky-eshte-moti-per-neser-e-pasneser-ne-kosove

Nesër dhe në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme, më të përqendruara rreth maleve.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-4 m/s. /Lajmi.net/