Ngordhja e qenve në Prishtinë, dyshohet se u helmuan përmes një sallame

ngordhja-e-qenve-ne-prishtine,-dyshohet-se-u-helmuan-permes-nje-sallame

Madje tre nga këta qenë kanë ngordhur si pasojë e këtij helmimi.

Lidhur me këtë tashmë është bërë e ditur se Policia e Kosovës bashkë me Forenzikën ka dalë në vendin e ngjarjes ku janë helmuar për vdekje qenushët: Tedi, Maja dhe Cuki.

Me këtë rast aktivistët i kanë dorëzuar prova të mjaftueshme (sallama që dyshohet të jetë e helmuar), transmeton lajmi.net.

Postimi i plotë:

Informate per qenushat e helmuar ne Matiqan‼

POLICIA E KOSOVES se bashku me FORENZIKEN ka dale ne vendin e ngjarjes ku jane helmuar per vdekje qenushat: Tedi, Maja dhe Cuki.💔

Aktivistat kane siguruar prova te mjaftueshme (sallame qe dyshohet te jete e helmuar) dhe besojme se forenzika do te gjeje permes shenjave te gishtave dorasit shpirt lige!

Ne besojme qe Policia e Kosoves do ti vie deri ne fund kesaj vrasjeje te tmerrshme dhe dorasi do te vihet para drejtesise, dhe denohet sipas ligjit ne fuqi.

#DREJTESIPERQENTEEHELMUAR

#drejtesiperTEDI

#drejtesiperMAJA

#drejtesiperCUKI

Dyshohet për helmimin e qenve në Prishtinë, ngordhin tre prej tyre