Ngjarjet e ditës në Kosovë

ngjarjet-e-dites-ne-kosove

Lidhja Demokratike e Kosovës mban takim elektoral në Vushtrri, ku merr pjesë edhe kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti. ( Shtëpia e Kulturës “Hasan Prishtina”, në Vushtrri, ora 12:00)

Lëvizja Vetëvendosje mban tubim elektoral në Deçan. Pjesëmarrës kandidati për kryeministër Albin Kurti, ud. presidentja Vjosa Osmani dhe kandidatët për deputetë.( Takimi me gazetarët në ora 12:30 në hyrje të qytetit)

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti viziton Fabrikën “Vipa Chips”, në Pestovë – Vushtrri. (Ora 12:45)

Lidhja Demokratike e Kosovës mban takim elektoral në Vushtrri, ku merr pjesë edhe kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti. (Restorant “Vapiano”, në Mitrovicë, ora 14:00)

Lidhja Demokratike e Kosovës mban takim elektoral në Vushtrri, ku merr pjesë edhe kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti. (Restorant “Leoniti”, në Arllat-Drenas, ora 16:00)

Lëvizja Vetëvendosje mban tubim elektoral në Gjakovë. Pjesëmarrës kandidati për kryeministër Albin Kurti, ud. presidentja Vjosa Osmani dhe kandidatët për deputetë.(Parku i Lirisë, ora 16:00)

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban tubim zgjedhor në Gjakovë. (Platoja e parkut të madh të qytetit, ora 16:00)

Kryetari i PDK-së, njëherësh kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj, mban takim me qytetarë në Kaçanik. (Shtëpia e Kulturës, ora 16:45)

Kryetari i PDK-së, njëherësh kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj, mban takim me qytetarë në Ferizaj. (Restaurant “Ujvara”, ora 18:00)

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban tubim zgjedhor në Malishevë. (Restaurant “Princesha Palace ”, Lagjia e Re, rr. Hamdi Berisha, ora 18:00)

Kandidati për kryeministër nga LDK, Avdullah Hoti përmes video live në faqen zyrtare të LDK-së prezanton programi qeverisës dhe kandidatët për deputetë për rajonin e Mitrovicës. (Ora 18:00)

Lidhja Demokratike e Kosovës mban takim elektoral në Vushtrri, ku merr pjesë edhe kandidati i LDK-së për kryeministër, Avdullah Hoti. (Baran-Pejë, ora 19:30)