Në Prishtinë arrestohet një rus me shtetësi gjermane

ne-prishtine-arrestohet-nje-rus-me-shtetesi-gjermane

Në raportin ditor, policia njoftoi se “është arrestuar i dyshuari mashkull Rus me shtetësi Gjermane  për shkak se ankuesja femër kosovare ka raportuar se i dyshuari  kishte refuzuar të dal nga hoteli i cili kishte qenë i akomoduar dhe nuk e kishte bërë pagesën”.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Policia tha se rasti vazhdon të hetohet. /Lajmi.net/