Më shumë se 1.5 milion banorë në Serbi morën dozën e dytë të vaksinës antiCOVID

me-shume-se-1.5-milion-banore-ne-serbi-moren-dozen-e-dyte-te-vaksines-anticovid

Deri më tani 3.567.751 doza të vaksinave kundër koronavirusit janë dhënë në Serbi dhe një total prej 1 milion e 531 mijë e 980 qytetarë kanë marrë dozën e dytë të vaksinës antiCOVID, transmeton lajmi.net.

Në dispozicion të qytetarëve serb janë katër lloje të vaksinës: Pfitzer,Sputnik, AstraZeneca dhe Sinofarm./Lajmi.net/