Mbledhja LDK-së, Abdixhiku thotë se do të kërkojnë përgjegjësi

mbledhja-ldk-se,-abdixhiku-thote-se-do-te-kerkojne-pergjegjesi

Derisa, anëtarë të kryesisë janë parë duke hyrë në zyret e partisë, KosovaPress ka pyetur, Lumir Abdixhikun se çfarë pritet të diskutohet dhe a do të kërkohet përgjegjësi nga drejtuesit e partisë për rezultatin e djeshëm, i njëjti ka thënë se “pritet të shihet dhe se padyshim se do të kërkohet përgjegjësi”.

Dorëheqja e Isa Mustafës, këta janë dy kandidatët kryesorë për kryetar të ri të LDK-së

Rezultat i dobët në zgjedhje, Isa Mustafa jep dorëheqje si kryetar i LDK-së