Mbi 7 mijë raste të reja dhe 60 vdekje nga COVID-19 në Suedi

mbi-7-mije-raste-te-reja-dhe-60-vdekje-nga-covid-19-ne-suedi

Suedia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me koronavirus.

Suedia regjistroi 7,041 raste të reja me Covid-19 të mërkurën, treguan statistikat e agjencisë shëndetësore, raporton Reuters, transmeton lajmi.net.

Vendi me 10 milionë banorë regjistroi 60 vdekje të reja, duke e çuar totalin në 14,151. /Lajmi.net/